Menu
header photo

The Journaling of Wu 860

pozycjonowany99's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://italyheight6.mystrikingly.com/blog/kancelaria-upadlosc-konsumencka-f1c38029-ed2f-440a-987b-1d27f42df1dc
https://zenwriting.net/sheridanmedina18/kancelaria-upadlosc-konsumencka-4j4g
https://blogfreely.net/canoegarlic6/kancelaria-upadlosc-konsumencka-kfrr
https://turnpull95.bravejournal.net/post/2021/12/16/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka a kwestie spadkoweAnalizując fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule będę się starać rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, ale do tej chwili mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Po pierwsze powinno się uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład jednostek, które zaciągnęły wiele deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego odpowiednim rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.